رد کردن لینک ها

مهاجرت سریع کانادا (EXPRESS ENTRY)

اشتراک گذاری

مهاجرت سریع کانادا از طریق اکسپرس اینتری (Express Entry)

اگر به دنبال به روزترین اطلاعات درباره روش مهاجرت سریع کانادا ، Express Entry هستید، این مقاله برای شما نوشته شده است.

در این مقاله با ارائه بروزترین شرایط و اطلاعات ۲۰۱۹ ، به پرسش های شما در این باره پاسخ خواهیم داد.

 

مهاجرت سریع کانادا از طریق اکسپرس اینتری (Express Entry)

از ابتدای سال ۲۰۱۵ برای مهاجرت به کانادا و اخذ اقامت کانادا راه اندازی شده است. اکسپرس اینتری سیستم مهاجرت به کانادا را کاملا تغییر داد و پس از راه اندازی اکسپرس اینتری ، بسیاری از مهاجران کانادا که قبلا از روش معمول اقدام می کردند، پشت درهای بسته ماندند.

در حال حاضر اداره مهاجرت کانادا هر ماه حداقل امتیاز فرد انتخاب شده، جهت اخذ اقامت دائم کانادا را اعلام می کند. در صورتی که قصد اخذ اقامت دائم کانادا از طریق یکی از برنامه های اکسپرس اینتری را دارید، توصیه می کنیم این مطلب را از دست ندهید.

قرعه کشی اکسپرس اینتری کانادا

آخرین قرعه کشی اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry) در تاریخ ۱۹ دسامبر سال ۲۰۱۸ صورت گرفت و برای اولین بار در سال ۲۰۱۸، تمام برنامه ها منجر به کاهش امتیاز زیر ۴۴۰ شد. در قرعه کشی اکسپرس اینتری ۱۹ دسامبر، نامزدهای با امتیاز ۴۳۹ از سوی دولت مورد قبول شدند. در سال ۲۰۱۸ در مجموع ۳۹۰۰ نامزد پذیرفته شدند و تعداد دعوت نامه در سال ۲۰۱۸ به ۸۹٫۸۰۰ در سراسر جهان رسید که نسبت به مجموع دعوتنامه های سال ۲۰۱۷ که تعداد ۸۶٫۰۲۲ بود، افزایش داشته و یک رکورد حساب می شود. وزارت مهاجرت و شهروندی کانادا برای سال ۲۰۱۵ برنامه جذب مهاجر در گروه نیروی متخصص فدرال را تغییر داد، تا نیاز های بازار کار و تامین مشاغل مورد نظر خود را برای بهبود شرایط اقتصادی تامین کند.

این تغییرات باعث:

تامین بهتر نیروی کار مورد نیاز کارفرما و انتخاب آسان تر برای آنان

شانس بیشتر برای مهاجرین جهت استخدام در مشاغل مرتبط با حرفه و تحصیلات خود خواهد شد.

شرایط اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry)

دولت کانادا نقش اصلی در انتخاب مهاجر را دارد. بانک اطلاعاتی مشاغل کانادا با اتصال به استخر کاندیداها به کمک کارفرماها آمده تا اگر نتوانستند نیروی مورد نظر خود را استخدام کنند، از این استخر فرد مورد نظر را بیابند.

افراد منتخب شده اکسپرس اینتری کانادا که پیشنهاد شغلی دریافت کرده اند، در سریعترین حالت اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند. اداره مهاجرت کانادا با بررسی لیست کاندیداها بهترین نفرات را انتخاب می کند و پرونده افراد منتخب در کمتر از ۶ ماه بررسی خواهد شد.

 

مراحل اکسپرس اینتری کانادا

شما برای دریافت اکسپرس اینتری کانادا باید مراحلی را بگذرانید که برای شما توضیح خواهیم داد.

ثبت نام

افراد می بایست اطلاعات خود را ثبت نمایند.

این کار مهمترین بخش می باشد و نیاز به تجربه کافی و اطلاع از قوانین مهاجرت و بازار کار کانادا دارد. این افراد باید چند مورد از موارد زیر را دارا باشند:

 • دانش زبان عالی
 • تحصیلات آکادمیک
 • تجربه کار کانادایی
 • کسب امتیاز از بخش انطباق پذیری

ارزیابی این افراد براساس نحوه درج اطلاعات و مدارک و امتیازات کسب شده آنان دارد، برای همین دقت نظر در این مرحله باعث قبولی یا رد پرونده خواهد شد.

بروز رسانی اطلاعات

افرادی که اطلاعات خود را ثبت کرده اند و واجد شرایط اکسپرس اینتری کانادا هم می باشند، بعد از بررسی و تایید اطلاعات وارد استخر کاندیداها خواهند شد. بعد از تایید اطلاعات کاندیداها باید رزومه خود را ارائه کنند.

ثبت نام در بانک مشاغل کانادا ضروری است.

باید حضور خود را به کارفرماها و استخدام کنندگان نیروی کار در کانادا خبر دهید.

انتخاب و دریافت نامه گزینش

هنگامیکه یک کارفرما، متقاضی را انتخاب کند، متقاضی نامه گزینشی برای کسب اقامت دائم خود دریافت می کند و متقاضی مشمول بررسی در سریعترین حالت خواهد بود.

ارسال مدارک

افرادی که نامه گزینش را دریافت کرده اند، فقط ۶۰ روز فرصت دارند تا برای کسب اقامت دائم کانادا از طریق یکی از روش های زیر اقدام نمایند:

نیروی متخصص کانادا

برنامه تجربه کانادایی

نیروی فنی و حرفه ای کانادایی

برنامه های استانی

متقاضیان باید تمامی شرایط برنامه های فوق را داشته باشند، تا بتوانند اقدام کنند.

برنامه های استانی اکسپرس اینتری کانادا

دولت های استانی کانادا نقش پررنگ تری در برنامه اکسپرس اینتری خواهند داشت و طی این سیستم در آینده نیرو جذب خواهند نمود. این دولت ها نیروی متخصص مورد نیاز خود را به راحتی و فارغ از برنامه های دولت کانادا و با توجه به نیاز بازار کار خود انتخاب خواهند کرد. وقتی که متقاضی در سیستم اکسپرس اینتری کانادا از طریق استان ها جذب شد، بلافاصله برای اخذ اقامت دائم کانادا احضار خواهد شد و مدت زمان بررسی پرونده حدودا کمتر از شش ماه خواهد بود.

امتیاز بندی اکسپرس اینتری کانادا (Express Entry)

برنامه اکسپرس اینتری کانادا در روش نیروی متخصص برای سه گروه زیر است:

Federal Skilled Worker Class

Federal Skilled Trades Class

Canadian Experience Class

 

این برنامه از ابتدای سال ۲۰۱۵ آغاز شده و قوانین امتیاز بندی تغییر یافته است. در این برنامه مبنای امتیاز بندی ها تغییر کرده است. در برنامه قبل از سال ۲۰۱۵ سیستم امتیاز بندی حداکثر ۱۰۰ امتیاز بود که شما برای قبولی باید امتیاز ۶۷ را کسب می کردید. ولی در برنامه جدید اکسپرس اینتری کانادا حداکثر ۱۲۰۰ امتیاز وجود خواهد داشت که از این ۱۲۰۰ امتیاز ۵۰۰ امتیاز به فاکتورهای فردی متقاضی تعلق می گیرد. اگر متقاضی اکسپرس اینتری کانادا متاهل باشد ۴۶۰ امتیاز به فاکتورهای فردی متقاضی و ۴۰ امتیاز به فاکتورهای همسر او تعلق می گیرد.

 

جزئیات امتیاز متقاضی اصلی (مجرد): حداکثر ۵۰۰ امتیاز

متقاضی مجرد می تواند حداکثر ۵۰۰ امتیاز از شرایط زیر کسب کند:

 • سن: حداکثر امتیازی که فرد از سن خود می تواند دریافت کند ۱۱۰ امتیاز است که به سن ۲۰ تا ۲۹ تعلق می گیرد.
 • تحصیلات: حداکثر ۱۵۰ امتیاز به نوع مدرک و سطح آن به متقاضی تعلق می گیرد.
 • دانش زبان: حداکثر امتیاز دانش زبان ۱۳۶ امتیاز است که شما با ارائه مدرک انگلیسی آیلتس یا مدرک فرانسه تِف تعلق می گیرد. یعنی شما با همه مهارتهای زبان جمعا می توانید ۱۳۶ امتیاز کسب کنید.
 • زبان دوم: شما اگر زبان دومی بدانید، می توانید حداکثر ۲۴ امتیاز دیگر کسب کنید. به طور مثال اگر زبان اول انگلیسی را انتخاب کرده اید و امتیاز کامل آن را کسب کردید، می توانید برای زبان دوم، زبان فرانسوی را انتخاب کنید و  امتیاز بیشتری کسب کنید.
 • تجربه کار در کانادا: حداکثر ۸۰ امتیاز می توانید براساس تجربه کار در کانادا کسب کنید. این امتیاز بر مبنای حرفه شما می تواند متغیر باشد.

 

جزئیات امتیاز متقاضی اصلی (متاهل)

متقاضی متاهل می تواند از شرایط زیر حداکثر ۵۰۰ امتیاز کسب کند:

 

 • سن: حداکثر امتیازی که فرد متقاضی می تواند کسب کند ۱۰۰ امتیاز است که بیشترین امتیازات به سن ۲۰ تا ۲۹ تعلق می گیرد.
 • تحصیلات: حداکثر ۱۴۰ امتیاز بستگی به سطح و نوع مدرک تعلق می گیرد. علاوه بر این ۱۰ امتیاز نیز نسبت به سطح تحصیلات همسر می توانید دریافت کنید.
 • دانش زبان: حداکثر می توانید ۱۲۸ امتیاز با ارائه مدرک زبان آیلتس یا فرانسه تِف کسب کنید. یعنی با مهارت های زبان شما مجموعا ۱۲۸ امتیاز دریافت می کنید.
 • زبان دوم: شما اگر زبان دومی بدانید، می توانید حداکثر ۲۰ امتیاز دیگر کسب کنید. به طور مثال اگر زبان اول انگلیسی را انتخاب کرده اید و امتیاز کامل آن را کسب کردید، می توانید برای زبان دوم، زبان فرانسوی را انتخاب کنید و  امتیاز بیشتری کسب کنید.

فاکتورهای مهارتی

براساس سیستم CRS از بخش فاکتورهای مهارتی می توانید ۵۰۰ امتیاز کسب کنید. این ۵۰۰ امتیاز از پنج بخش کسب خواهد شد که به صورت زیر هستند:

تحصیلات و دانش زبان

سابقه کار کانادایی و تحصیلات

دانش زبان و تجربه کار خارجی

تجربه کار کانادایی و تجربه کار خارجی

مدارک فنی (برای مشاغل فنی)

 

همان طور که ملاحظه می کنید، راه های مهاجرت به کانادا بسیار فراوان و البته محدودیت های آن نیز بسیار زیاد است.

برای آنکه شرایط شما را برای مهاجرت به کانادا بسنجیم فرم  ارزیابی رایگان ما را پر کنید.

 

5/5 ( 7 نظر )

نظرات

 1. روش های مهاجرت کانادا (آپدیت ۲۰۱۹) - خدمات مهاجرت فصل نو
  پیوند یکتا

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
Call Now Buttonتماس