رد کردن لینک ها

روش های مهاجرت کانادا (آپدیت ۲۰۱۹)

اشتراک گذاری

مهاجرت به کانادا

اگر به دنبال پیدا کردن جدیدترین راه مهاجرت به  کانادا هستید و پیش از هر اقدامی مایلید اطلاعات دقیقی درباره شرایط مهاجرت کانادا داشته باشید و به دنبال آگاهی از روش های مهاجرت به کانادا هستید ، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

با خواندن کامل این مقاله، اطلاعات کافی برای تصمیم گیری در اختیار شما قرار خواهد گرفت.

در این مقاله به پرسش های زیر پاسخ خواهیم داد 

بهترین روش مهاجرت به کانادا چیست ؟

مهاجرت کانادا از طریق تجربه کاری کبک چیست؟

برنامه نیروهای متخصص کبک Quebec دقیقا چه برنامه ای است؟

برای مهاجرت به کانادا از طریق skilled worker ، چه شرایطی باید داشت؟

اقامت کانادا از طریق استارت آپ چگونه است ؟

برای مهاجرت از طریقبرنامه نیروهای متخصص فدرال کانادابه چه مدارکی نیاز است؟

مهاجرت کانادا از طریق تجربه کاری چگونه است؟

مهاجرت سریع کانادا (EXPRESS ENTRY) چگونه انجام می شود؟

هزینه مهاجرت به کانادا چقدر است ؟

مهاجرت استانی به کانادا ، دقیقا  چیست ؟

بهترین وکیل مهاجرت به کانادا را از کجا پیدا کنیم؟

اقامت کانادا از طریق سرمایه گذاری چگونه است؟

مدارک لازم برای اقامت کانادا ، چیست؟

فرآیند اخذ مجوز مهاجرت به کانادا از طریق تحصیل چه مدت طول می کشد؟

برای اخذ پاسپورت دوم باید از چه طریقی اقدام کرد ؟

مهاجرت کانادا

سال ۲۰۱۹ میلادی به احتمال قوی سال جالبی برای متقاضیان مهاجرت به کانادا باشد. دولت کانادا قصد دارد در این سال بیش از ۳۳۰۰۰۰ مهاجر در گروه های مختلف بپذیرد.

گرچه شاید دولت کانادا تا حدودی تمایل خود را به گرفتن مهاجر از ایران از دست داده ولی افزایش ظرفیت پذیرش در سال جدید می تواند عملا تعداد پذیرش مهاجر از ایران را هم زیاد کند.

در گذشته نه چندان دور اغلب کسانی که به کانادا مهاجرت می کردند از روش نیروی کار ماهر یا به عبارتی متخصصین Federal Skilled Worker Class اقدام می کردند؛ ولی حقیقت آن است که روش های مهاجرت به کانادا بسیار متنوع است.

 

روش های مهاجرت کانادا

مهاجرت کانادا از طریق خویشاوندی

اگر فردی اقامت دائم یا تابعیت (شهروندی) کشور کانادا را داشته باشد می تواند برای مهاجرت همسر، فرزندان، پدر و مادر و حتی سایر اعضای خانواده اقدام کند. شرایط دقیق مهاجرت این گروه متفاوت است.

گرچه در شرایط خاص امکان اسپانسرشیپی (حمایت مالی) سایر اعضای خانواده به کانادا وجود دارد ولی به طور معمول تنها کسانی را که می توان از این طریق به کانادا مهاجرت داد همسر، فرزندان، پدر و مادر و پدربزرگ ها و مادربزرگ هاست. بعضی اوقات می توان سایر اعضای خانواده را هم اسپانسر شد.

 • برای مثال طبق تبصره f بند ۱ ماده ۱۱۷ آئیین نامه های مهاجرتی کانادا IRPR، اگر والدین فردی فوت کنند و از آنها فرزند زیر ۱۸ سالی باقی بماند برادر یا خواهر کانادایی (یا مقیم کانادا) وی می تواند اسپانسر او به کانادا بشود. همچنین کانادا امکان به فرزندی قبول کردن کودکان زیر ۱۸ سال را نیز پیش بینی کرده است (تبصره g همان ماده قانونی). برای اطلاعات بیشتر در خصوص هر یک از موارد فوق می توانید فرم ارزیابی رایگان ما را تکمیل کنید .
 • بعضی اوقات اسپانسر یا اعضای خانواده او شرایط مهاجرت به کانادا را ندارند. در این موارد گاه می شود به واسطه مسایل انسان دوستانه (بشر دوستانه) Humanitarian and Compassionate Considerations که در اصطلاح H&C گفته می شود، شرایط مهاجرت را فراهم کرد. در این شرایط افسر مهاجرت کانادا بیش از هر چیز صلاح کودکان را در نظر می گیرد. مسأله H&C در ماده ۲۵ قانون مهاجرت کانادا IRPA مطرح شده و به وسیله تصمیم سال ۲۰۱۵ میلادی دادگاه عالی کانادا معروف به تصمیم Kanthasamy (کانتاسامی) تصریح شده است. تصمیم کانتاسامی کار H&C را آسان کرده ولی حتی پس از آن هم شانس موفقیت در این روش خیلی زیاد نیست.
 • بعضی اوقات استان های کانادا روش های خاصی را برای مهاجرت اهالی فامیل ساکنان استان خود در نظر می گیرند. چون قوانین استانی مرتب در حال تغییر است لازم است در این خصوص به وبسایت اداره مهاجرت استان یا یک مشاور رسمی مهاجرت کانادا تماس بگیرید.

مهاجرت اقتصادی به کانادا

کسانی که از روش های اقتصادی به کانادا مهاجرت می کنند، معمولا یا تخصص و حرفه ای دارند یا تجربه مدیریتی و تجاری به همراه امکان سرمایه گذاری. بیشتر مهاجران کانادا در گروه اقتصادی قرار می گیرند. به طور کلی می توان این مهاجران اقتصادی را به سه گروه زیر تقسیم بندی کرد.

گروه فدرال Federal

گروهی که می توانند به هر کجای کانادا بجز استان کبک مهاجرت کنند

گروه استانی Provincial

گروهی که قصد مهاجرت و زندگی در یک استان بخصوص را دارند (بجز استان کبک)

گروه کبک Quebec

استان کبک قرارداد خاصی با اداره مهاجرت فدرال دارد که طبق آن آزادی های فراوانی در خصوص مهاجرت افراد به این استان به دست آورده است

گروه فدرال

در سال ۲۰۱۸ میلادی، روش های زیر برای مهاجرت به کانادا از روش های فدرال وجود دارد:

سیستم اکسپرس اینتری یا EE

این سیستم که در سال ۲۰۱۵ معرفی شد و در سال ۲۰۱۷ دچار تغییرات اساسی شد، سه گروه مهاجر زیر را در بر می گیرد:

کارکنان ماهر Federal Skilled Workers

تجربه کانادایی Canadian Experience Class

پیشه وران Federal Skilled Trades Program

روش مهاجرت خوداشتغالی Self-Employed

این روش مختص سه گروه  زیر است:

 • ورزشکاران و دست اندرکاران امور ورزشی (مربیان، داوران مسابقات، مدیران برنامه های ورزشی و …)
 • هنرمندان و دست اندرکاران امور هنری و فرهنگی (نویسندگان، موسیقی دانان، فیلم سازان، فیلمنامه نویسان، نقاشان، خوانندگان و …)
 • کشاورزان و دست اندرکاران امور کشاورزی و دامی (دامداران، کشت کاران، زنبورداران، باغ داران، پرورش دهندگان طیور و …) – روش مهاجرت کشاورزان خوداشتغال ، از تاریخ ۱۰ مارچ ۲۰۱۸ پرونده جدید نمی پذیرد ولی روش های جایگزین دیگری برای مهاجرت کشاورزان وجود دارد.

اقامت کانادا از طریق استارت آپ (راه اندازی) Startup Visa

این روش برای کسانی است که به واسطه ابتکار و کارآفرینی قصد اقامت کانادا دارند

مهاجرت گروه مراقب (Caregiver)

این روش مهاجرت مخصوص کسانی است که در مقام پرستار خانگی یا روش های مشابه در کانادا حضور داشته اند و کار کرده اند. دقت کنید که روش قدیمی Live-in Caregiver یا پرستار خانگی دیگر وجود خارجی ندارد و عملا از پایان ماه آگست ۲۰۱۷ همه راه ها برای اقدام از این روش متوقف شد  و هم اکنون با عنوان In-home caregiver ادامه دارد.

گروه استانی و کبک

کانادا در مجموع ۱۰ استان Province و سه قلمرو Territory دارد. اغلب این استان ها و قلمروها برای افزایش جمعیت و بهبود وضعیت اقتصادی خود روش مهاجرتی خاصی را پیش بینی کرده اند. پشتوانه مهاجرت های استانی اصل ۹۵ قانون اساسی کانادا مصوب سال ۱۸۶۷ میلادی است. طبق این ماده قانونی استان ها می توانند در امور مهاجرت خود تصمیم گیری کنند به شرط آنکه تصمیمات ایشان در جهت خلاف تصمیمات دولت فدرال نباشد. به همین دلیل استان ها موافقت نامه های متعددی با دولت کانادا به امضا رسانده اند که حاصل آن مهاجرت های استانی است که در اصطلاح Provincial Nominee Program یا PNP نامیده می شوند.

استان کبک قرارداد قدرتمندی با دولت فدرال کانادا بسته است که در اصطلاح Quebec Accord نامیده می شود. طبق این قرارداد آزادی های دولت کبک در خصوص جذب مهاجر بسیار زیاد است. این استان به صورت پیش فرض علاقه مند به جذب آن دسته از مهاجران است که زبان فرانسه می دانند.

سایر راه های ورود به کانادا

علاوه بر روش های مهاجرت هر سال میلیون ها نفر به طور موقت وارد کانادا می شوند. از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد.

ویزای گردشگری یا موقت کانادا Temporary Resident Visa

ویزای دانشجویی Study Permit

ویزای کار Work Permit

اجازه حضور موقت در کانادا Temporary Resident Permit

آیا امکان تبدیل ویزاها به اقامت دائم کانادا هست؟

گرچه به طور خودکار نمی توان این ویزاها را به اقامت دائم کانادا تبدیل کرد، گاه چنین امکانی به وجود می آید.

مثلا اگر فردی به مدت حداقل یک سال در کانادا کار کرده باشد ممکن است بتواند از روش تجربه کانادایی Canadian Experience Class مهاجرت کند یا اگر کسی در مقطع کارشناسی ارشد یا دکتری در استان انتاریو تحصیل کرده باشد، احتمال دارد بتواند از طریق روش های مهاجرتی به استان انتاریو مهاجرت نماید.

همان طور که ملاحظه می کنید، راه های مهاجرت به کانادا بسیار فراوان و البته محدودیت های آن نیز بسیار زیاد است.

برای اطلاع از نحوه و زمان معاینات پزشکی اقامت کانادا کلیک کنید

برای آنکه شرایط شما را برای مهاجرت به کانادا بسنجیم فرم  ارزیابی رایگان ما را پر کنید.

5/5 ( 11 نظر )

نظرات

 1. معاینات پزشکی اقامت کانادا - خدمات مهاجرت فصل نو
  پیوند یکتا
 2. لیست مشاغل ساسکاچوان ۲۰۱۹ - خدمات مهاجرت فصل نو
  پیوند یکتا

به گفتگو بپیوندید

بازگشت به بالای صفحه
Call Now Buttonتماس